ac.ir شرایط ثبت دامنه

  • September 14, 2021
  • 0 Comments

شرایط ثبت دامنه با پسوند ac.ir :

پسوند ac.ir یک پسوند دامنه اینترنتی برای کشور ایران است. در این پسوند، ac مخفف Academic و ir مخفف Iran است. این دامنه یک دامنه مرتبه سوم یا Third-level domains می باشد. ثبت دامنه با پسوند ac.ir تنها برای دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزشی یا پژوهشی دارای مجوز قطعی صدور مدرک عالی آموزشی از شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری
و یا شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و یا شورای سرپرستی حوزه‌های علمیه امکان پذیر است. ثبت این دامنه برای اشخاص حقیقی امکان پذیر نمی باشد. همچنین زیر مجموعه‌ های موسسات دارای دامنه ac.ir نیز نمی‌توانند مستقلا دامنه ac.ir اخذ کنند.

 

راهنمای انتخاب نام دامنه با پسوند ac.ir :

نام دامنه درخواستی باید مطابق با نام رسمی در مجوز قطعی ارسالی یا مخفف دقیق آن باشد. مخفف‌ های زیر برای مجموعه‌ های آموزش عالی اشاره شده به کار می‌ روند :

uast مخفف University of Applied Sciences and Technology برای شاخه‌های دانشگاه علمی کاربردی
iau
مخفف Islamic Azad University برای شاخه‌ های دانشگاه‌ آزاد اسلامی
pnu
مخفف Payam Nur University برای شاخه‌ های دانشگاه‌ پیام نور
jd
برای شاخه‌های جهاد دانشگاهی
tc
مخفف Technical College برای شاخه‌ های آموزشکده‌ های فنی و حرفه‌ ای

 

مدارک مورد نیاز برای تایید نهایی دامنه با پسوند ac.ir :

کپی مجوز قطعی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری برای هر دانشکده و یا آموزشکده و درخواست رسمی و کتبی بر روی سربرگ آموزشکده و یا دانشکده با مهر و امضای مدیر آن مرکز، و برای دانشگاه فنی و حرفه ای، کپی تائیدیهٔ سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای مبنی بر انتقال آموزشکده و یا دانشکده مذکور به وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و قید قطعی بودن مجوز این مراکز به همراه درخواست رسمی و کتبی بر روی سربرگ با مهر و امضای مدیر آموزشکده و یا دانشکده.

جهت ارسال مدارک خود وارد سایت nic.ir شده و از قسمت ارسال مدارک وارد بخش مدارک مربوط به امور دامنه شده و گزینه تکمیل فرم و ارسال مدارک را انتخاب نمائید. سپس فایل مدرک را پیوست نموده، فرم مربوطه را تکمیل و ارسال فرمائید.

 

شرایط تغییر مالکیت و تغییر مشخصات دامنه با پسوند ac.ir :

به طور کلی درخصوص هیچ یک از دامنه های مرتبه سوم یا Third Level از جمله ac.ir امکان تغییر مالکیت و واگذاری دامنه به شخص دیگر وجود ندارد.
درخصوص شناسه مربوط به دامنه های مرتبه سوم مانند ac.ir به دلیل اینکه نام صاحب امتیاز شناسه باید دقیقاً مطابق با نام دامنه باشد، امکان هیچ گونه تغییر و اصلاح نام صاحب امتیاز شناسه وجود ندارد. سایر مشخصات نظیر آدرس، کدپستی، تلفن و پست الکترونیک امکان تغییر را دارند.

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

Posting has been disabled.