نحوه ریبوت کردن سرورهای مجازی به چه صورت است ؟

  • May 15, 2022
  • 0 Comments

چگونه سرور مجازی را ریست کنیم ؟

ریست کردن سرور مجازی می‌تواند و معنی کاملاً متفاوت داشته باشد :

  • خاموش و روشن کردن سرور مجازی، که در این صورت اطلاعات روی سرور از بین نخواهد رفت.
  • برگرداندن سرور مجازی به حالت اول، که در این صورت تمامی اطلاعات روی سرور مجازی از بین خواهد رفت.

شما با علم به این موضوع که دقیقاً از ریست کردن سرور مجازی خود چه انتظاری دارید، باید طبق ادامهٔ آموزش عمل نمایید.

خاموش و روشن کردن سرور مجازی

بهترین روش ریست کردن سرور به این معنا که یک بار سرور را خاموش و مجدد روشن کنیم، این است که با ورود به داخل سرور مجازی، دستور Restart را از آنجا صادر کنیم. مثلاً در ویندوز سرور، باید به Start menu رفته و روی دستور restart کلیک کنید. اما روی سرور لینوکس، معمولاً باید از دستور reboot استفاده کرد.

اما اگر از این روش قادر به ریستارت کردن سرور نیستید، باید وارد پنل سرور مجازی خود شوید. معمولاً با خرید یک VPS به شما دسترسی به یک پنل هم برای مدیریت سرور داده می‌شود. از آنجا با کلیک روی دستور Reset یا Restart سرور شما راه اندازی مجدد خواهد شد. در این روش ممکن است مشکلات ناخواسته‌ای روی سرور شما به وجود آید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا حد امکان برای ریستارت کردن سرور، از داخل خود سرور اقدام نمایید.

برگرداندن سرور مجازی به حالت اول

اما برای ریست کردن سرور مجازی، به این معنا که کل سرور اطلاعاتش حذف و مثل روز اول شود، باید سیستم عامل را دوباره روی سرور مجازی نصب کرد. اگر سرور مجازی شما دارای پنل مدیریت است، باید وارد آن شده و سپس از بخش نصب سیستم عامل (OS Installation) مبادرت به نصب یکی از سیستم عامل‌های قابل پشتیبانی روی سرور مجازی خود نمایید. در غیر این صورت باید با پشتیبان خود تماس بگیرید.


این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

Posting has been disabled.