میزبانی لینوکس یا ویندوز ؟

  • May 12, 2022
  • 0 Comments

میزبانی لینوکس یا ویندوز ؟

 از آنجایی که لینوکس با پایگاه­‌های داده متعددی مانند SQL ،PostgreSQL و MySQL سازگار است و با با زبان­‌های مختلف برنامه نویسی از جمله CGI ،C++ ،Perl ،PHP ،Python و... پشتیبانی می کند، قطعا برای مواردی مانند میزبانی وردپرس یا میزبانی سایت های فروشگاهی که نیاز به امنیت بالایی دارند، لینوکس سیستم عامل بهتری است. اما ویندوز هم از زبان های برنامه نویسی ASP و ASP.NET و دیتابیس SQL Server پشتیبانی می کند پس سایت هایی که طبق این برنامه ها کار می کنند می توانند روی سرور ویندوزی قرار بگیرند.

هاست ویندوز نوعی از سرویس hosting است که تحت سیستم عامل ویندوز قرار می گیرد. ویندوز توسط شرکت مایکروسافت پشتیبانی می شود که برخلاف لینوکس برنامه های آن رایگان نیست به همین دلیل هاست ویندوز نسبت به هاست لینوکس هزینه بیشتری دارد. اما windows hosting مزایایی دارد که افراد را ترغیب می کند آن را بر لینوکس ترجیح دهند. مزایایی مانند اینترفیس؛ هاست ویندوزی فضایی شبیه ویندوز رایانه های شخصی را در اختیار کاربران قرار می دهد و برای افرادی که قصد وبگردی، ترید، بازی یا حتی میزبانی وب دارند، مناسب است.

اگر سایت شما شاهد گردش های مالی و ورود و خروج اطلاعات حساس و حیاتی است پس امنیت وب سایت برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است و همانطور که گفتیم لینوکس ضمانت مطمئن تری برای تامین امنیت به شما می دهد. اما در حالت کلی باید ویژگی های هر دو هاست لینوکس و ویندوز را بررسی کنید و با توجه به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب کنید.


این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

Posting has been disabled.